Centrum Bukowska

Aktualności

22 sierpnia 2017

RADOŚĆ, UŚMIECH, KOLOR - wystawa prac Bogdana Minga

Serdecznie zapraszamy do Centrum Bukowska na wystawę od 31 sierpnia.

Słów kilka o autorze:

Bogdan Minga – malarz, pasjonat, artysta od ponad 15 lat. Urodzony w Poznaniu, aktywny emeryt, kibic Lecha Poznań, który czerpie satysfakcję i radość z obcowania ze sztuką.

„Radość, uśmiech, kolor” to zbiór prac z ostatnich lat, wykonanych farbami akrylowymi na brystolach.  Prace inspirowane chwilą, natchnieniem, spokojem. Wiele elementów zostało zaczerpniętych z malarstwa plenerowego i przyrody.

Ważnym wyróżnikiem zbioru obrazów jest wyrazista kolorystyka oraz dominacja ruchów okrężnych pędzla nad liniami prostymi.  Autor wystawy, za sprawą płynnych przejść kolorów, ukazuje ulotność chwili, momentu, pejzażu czy stanu emocjonalnego w  znaczący sposób.

Wystawa dla wszystkich, którzy  chcieliby pobudzić wyobraźnię, odszukać ukojenia  i zastanowić się nad walorem kolorów w życiu codziennym.

Prace można oglądać od 31 sierpnia 2017 w Poznańskim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Centrum Bukowska, ul. Bukowska 27/29 w godzinach funkcjonowania Centrum, które użyczyło przestrzeni na potrzeby przedsięwzięcia artysty.  Wstęp bezpłatny.